„Tuttosport“ тврди: Алиоски интересен за Наполи, ќе му биде соиграч на Елмас?

Угледниот италијански медиум „Tuttosport“ пренесува дека Наполи е заинтерсиран во своите редови да го донесе македонскиот репрезнтативец Езгијан Алиоски, кој најверојатно ќе си замине од Лидс на крајот од сезоната.

Ако успее овој трансфер да го реализира клубот од Неапол тогаш Алиоски ќе му се приклучи на колегата од репрезентацијата Елиф Елмас, а на клупата по се изгледа нема да го дочека Џенаро Гатузо кој според италијанските медиуми ќе си замине по завршувањето на сезоната.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .