„EA SPORTS“ одлучи: Познато кој фудбалер ќе биде на насловната на ФИФА 2022!

„Electronic Arts“ преку социјалните мрежи објави која фудбалска ѕвезда ќе биде на насловната на ФИФА 2022. Станува збор за Килијан Мбапе кој беше и на насловната на ФИФА 2021, но таму заедно со Нејмар, додека сега ќе биде без бразилскиот репрезентативец.

„Да бидеш на насловната ФИФА од година во година е фантастично чувство. Имам посебен однос со компанијата, ја сакам играта и одвај чекам да уживам во играњето на ФИФА 2022 со сите љубители на фудбалот“, изјави Мбапе.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .