„Adeu“ Бартомеу: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА БАРСЕЛОНА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА!

Долго време критикуваниот претседател на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу, вечерва тотално не очекувано си поднесе оставка од функцијата!

Ова е големо изненадување ако се знае дека на вчерашниот вонреден прес, Бартомеу изјави дека останува на претседателската функција. Сепак, притисокот си го напраи своето.

Верувале или не, дури 20.000 членови на собранието на Барса изгласа референдум за довербата на Бартомеу кој требаше да се одржи на 1. и 2. ноември, а дали ќе се одржи останува нејасно.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .