Џиакомели СУСПЕНДИРАН по ужасното делење на правдата на „Сан сиро“!

Синоќешното дерби помеѓу Милан и Рома дефинитивно падна во втор план поради очајното делење на правдата на главниот судија Пиеро Џиакомели кој досуди два непостоечки пенали.

Еден ден по натпреварот, италијанските медиуми шпекулираат дека Џиакомели ќе биде суспендиран заедно со неговиот колега од ВАР собата, Луиџи Наска.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .