Џака: Не можам да го прифатам тоа што се случи

Швајцарскиот репрезентативец, Гранит Џака по судирот со навивачите на Арсенал остана без капитенската лента, а со тоа не може да се помири. Џака дури е подготвен и да си замине од Лондон, а неговите зборови го потврдуваат тоа.

„Знам како треба работите да се одвиваат, а Арсенал исто така знае. Сепак, се уште имам договор со нив. Ќе се вратам во клубот да ги решиме рабоите. Мора да најдеме решение, јас не можам да го прифатам тоа што се случи“, изјави Швајцарецот.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .