Ќерката на легендарниот Денис Родман влезе во историјата на фудбалот

За разлика од еден од најдобрите дефанзивни играчи во НБА лигата, легендарниот Денис Родман, неговата ќерка Трините се одлучи да гради кариера во фудбалот, а по се изгледа таа не погреши.

Со само 18 години фудбалерката на Вашингтон влезе во историјата на Американската национална фудбалска лига за жени, откако во мечот против Северна Каролина стана најмладиот стрелец во историјата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .