Њукасл во 95. минута го шокираше Ливерпул на „Енфилд“! (ВИДЕО)

Англискиот првак Ливерпул продолжува со очајните резултати сезонава. „Црвените“ денеска на домашен терен одигра само нерешено против Њукасл (1-1).

Фудбалерите на Јирген Клоп одлично го започнаа натпреварот со голот на Мохамед Салах во 3. минута. Сепак, кога сите мислеа дека е крај на сцената стапи Џозеф Вилок кој со голот во 95. минута ги постави конечните 1-1.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .