Јунајтед тргнува по Покетино: Аргентинецот добива понуда која тешко се одбива

Маурицо Покетино доби отказ од Тотнем по лошиот старт на сезоната, а на негово место дојде Жозе Мурињо. За Аргентинецот има многу заинтересирани клубови и се очекува во следниот период тој да прифати некоја од понудите.

Според информациите на медиумите на Островот, најзагреан за Покетино во моментов е Манчестер јунајтед кој во следните неколку дена ќе испрати и официјална понуда. „Ѓаволите“ сезонава играат очајно под водство на Оле Гунар Солскјер, а управата на клубот од „Олд трафорд“ сака да го ангажира токму Покетино.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .