Јувентус и Милан подготвуваат размена

Италијанските медиуми, во преден план Фабрицио Романо, новинарот близок до Јувентус излезе со тврдење дека „старата дама“ и вечниот ривал Милан се подготвуваат за размена во која би учествувале Федерико Бернардески од една, и капитенот на „росонерите“ Алесио Ромањоли од друга страна.

Двајцата италијански репрезентативци за менаџер го имаат Мино Раиола, па затоа преговорите ќе се одвиваат полесно, а фудбалските гиганти биле заинтересирани за ваква зделка.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.