Јокиќ „уловен“ во Италија: Чекал ред да купи пиво, локалците го приметиле! (ФОТО)

Најдобриот кошаркар во НБА лигата, српскиот центар Никола Јокиќ се обиде да се „сокрие“ пред јавноста, меѓутоа обидот му беше неуспешен.

Кошаркарот на Денвер Нагетс беше приметен во Италија, поточно во Ферари, каде локалните мештани го пресретнале и замолиле за фотографија и автограм во една продавница за пијалоци, пред полноќ.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .