Јоветиќ потпиша за Херта!

Искусниот црногорски напаѓач Стеван Јоветиќ, денеска го комплетираше трансферот во Херта Берлин како слободен агент.

Негов последен клуб беше Монако, со кој му истече договорот, па целосно бесплатно се сели во Бундеслигата.

Јоветиќ потпиша тригодишен договор со тимот од Берлин, со кој се обврзува да остане до 2024 година. Во минатото играше за Фиорентина, Интер, Севиља, Манчестер Сити…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .