Језиво: Русин го онесвести ривалот, овој се укочи и остана да стои во рингот… (ВИДЕО)

Рускиот ММА борец Вјачеслав Птитчин забележа ретко виден нокаут во борбата која се одржа во Владивосток. Имено, тој веќе во првата рунда го нокаутираше сонародникот Вјачеслав Расловац така што овој практично падна во несвест, но за чудо остана на нозе…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .