Ѕвездата на Украина со порака до навивачите пред мечот против Македонија

Еден од главните играчи на фудбалската репрезентација на Украина, Андриј Јармоленко, пред мечот против Македонија преку Инстаграм им се заблагодари на навивачите за поддршката, а воедно вети дека во следниот меч ќе бидат подобри.

„Вашата верба и поддршка ни даваат сила. Немавме среќа. Ќе бидеме посилни во следниот меч. Кој е со нас?“, напиша Јармоленко.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .