Шпански прволигаши заинтересирани за Димитриевски!

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше одличен настап на ЕВРО 2020 во дресот на Македонија, па затоа не е чудно што голем број на тимови се заинтересирани за него.

За голманот на Рајо Ваљакано, кој успеа да се врати во Примера, се заинтересирани тимови како неговиот екс клуб Гранада, но и Гетафе, а двата тима секоја година имаат амбиции за излез во еврокуповите.

Останува да видиме дали некој од овие два клуба ќе успее да се договори со Рајо и да го ангажира македонскиот репрезентативец.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .