Шпанија ШОКИРАНА од Египет во Токио!

Фудбалскиот турнир на Олимписките игри во Токио денеска беше отворен шокантно, откако фаворитот за златниот медал, селекцијата на Шпанија одигра реми без голови со аутсајдерот Егиепт (0-0).

Но, ова не е крај на лошите вести за „црвената фурија“. Имено, повреди уште во првото полувреме заработија Оскар Мингеза и Дани Себаљос, а се уште не е познато колку ќе отсуствуваат.

Во оваа група се наоѓаат и репрезентациите на Аргентина и Австралија кои мечот ќе го одиграат од 12:30 часот.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.