Шоу на „Камп ноу“: Осма минута, а веќе паднаа два погодоци! (ВИДЕО)

Реал Мадрид поведе уште во 5. минута во дербито против Барселона на „Камп ноу“. Одличната акција на „кралевите“ ја крунисаше Валверде кој во манир на голем стрелец го матираше Нето.

Меѓутоа, кратко траеше во водството на Реал. Ансу Фати само три минути подоцна израмни на 1-1…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .