Шок од Неапол: Гатузо го избркал Елмас од тренинг!

Инцидент се случил на синоќешниот тренинг на Наполи, каде што тренерот на клубот Џенаро Гатузо го избркал од тренингот македонскиот репрезентативец Елиф Елмас, пренесуваат италијанските медиуми.

Причината за овој потег на Гатузо е „недоволно залагање на Елмас на тренингот“. Ова значи дека Елмас најверојатно нема да се најде ниту на клубата за дербито против Лацио, кое се игра утре во Неапол.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .