Шок: Нико Ковач седнува на клупата на Борусија Дортмунд?

Нико Ковач пред повеќе од месец дена доби отказ од Баерн Михен, а од тогаш постојат разни шпекулации околу тоа каде Хрватот ќе ја продолжи тренерската кариера. Сега германски „Билд“ пишува дека тој е еден од кандидатите за да седне на клупата на Борусија Дортмунд.

Последниот кикс на „милионерите“ против Падерборн сериозно ја раздрма тренерската позиција на Лусијан Фавре. Управата на клубот од Дортмунд му ставила до знаење дека мора да ги добие следните два натпревари (во ЛШ против Барселона и во Бундеслигата против Херта) ако сака да остане тренер на Борусија.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .