Шок за Јапонија: Осака – елиминирана!

Голем шок го потресе домаќинот на Олимписките игри во Токио. Имено, втората тенисерка во светот, Наоми Осака беше елиминирана во осминафиналето на ОИ!

Таа беше најголем фаворит за златен медал, а беше рутински поразена од чешката тенисерка Маркета Вондрушова со 61, 6-4 во сетови за само 70 минути игра.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.