Шок за Чешка: Данска поведе уште во 5. минута! (ВИДЕО)

Одличен старт за фудбалерите на Данска во четвртфиналето на ЕВРО 2020 против селекцијата на Чешка. Данците поведоа со голот на Дилејни во 5. минута…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .