Шок за Чешка: Данска поведе уште во 5. минута! (ВИДЕО)

Одличен старт за фудбалерите на Данска во четвртфиналето на ЕВРО 2020 против селекцијата на Чешка. Данците поведоа со голот на Дилејни во 5. минута…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.