Шок за Турците во „својот“ Баку: Рамси го носи Велс во водство! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Турција има огромна поддршка од трибините денеска на натпреварот од ЕВРО 2020 против Велс кој се игра во Баку, Азербејџан.

Сепак, пред крајот на првиот дел Арон Рамси ги донесе Велшаните во водство по одличната асистенција од Герет Бејл…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.