Шок во Гштад: Шаповалов елиминиран од 249. тенисер на светот!

Чешкиот тенисер Вит Коприва направи големо изненадување на турнирот во Гштад, каде што во првото коло го елиминира првиот носител Денис Шаповалов со 2-1 во сетови.

Моментално 246. тенисер на светот го совлада 10. играч на АТП листата со 2-6, 63, 62 за еден час и 51 минута. Следен противник за Коприва ќе биде Швеѓанецот Микаел Имер.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.