Шок во Вегас: САД поразена од Нигерија! (ВИДЕО)

Кошаркарската репрезентација на Нигерија приреди една од најголемите изненадување во историјата на кошарката, откако во Лас Вегас ја совлада селекцијата на САД во пријателски натпревар (87:90).

Најефикасен беше Габе Набди со уфрлен 21 поен, Калеб Агада уфрли 17, додека Ике Нваму 13 поени. Кај САД прв стрелец беше Дурант со 17 поени, а интересно ова беше негов прв пораз како член на САД после 39 победи во низа.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.