Шок во Ајакс: Дури ЕДИНАЕСЕТ фудбалери позитивни на Ковид – 19!

Холандските медиуми денеска пренесоа шоканта вест врзана за фудбалскиот гигант од оваа земја – амстердамски Ајакс!

Имено, според последните информации дури 11 фудбалери на Ајакс се позитивни на корона – вирус кои дефинитивно ќе го пропуштат важниот меч против Мидтјиланд од групната фаза на Лигата на шампионите.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .