Шевченко повеќе не му е “шеф” на Пандев!

Андриј Шевченко и официјално доби отказ од италијанскиот прволигаш Џенова.

Веќе неколку денови медиумите пишуваа дека работата на Шевченко е во опасност за да тоа денеска се потврди со потегот на управата на клубот од „Мараси“. Славниот напаѓач не се снајде по доаѓањето во месец ноември и на 11 натпревари забележа само една победа, трипати некогата екипа релизираше и седумпати загуби.

Сетоа ова беше доволно калчолигашот да му се заблагодари на Андриј кој претходно успешно ја водеше селекцијата на Украина.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.