Шампионот пред елиминација: Нов пораз на Лејкерси, на Феникс му треба ушт една победа! (ВИДЕО)

Шампионот на НБА лигата, легендарната франшиза Лос Анџелес Лејкерс предводена од најдобриот кошаркар на денешницата Леброн Џејмс се наоѓа пред елиминација во плејофот, откако повторно загубија од Феникс Санс, сега на гостински терен (115:85).

Санси сега водат 3-2 и им е потребна уште една победа за да направат огромна сензација и да ги елиминираат „езерџиите“ од борбата за титулата. Девин Букер беше прв стрелец на мечот со 30 поени, додека на спротивната страна тоа беше Леброн Џејмс со 24 постигнати поени.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .