„Чудовиштето“ Јокиќ им уфрли 38 поени на Портланд, Денвер израмни на 1-1! (ВИДЕО)

Кошаркарите на Денвер Нагетс, предводени од главниот фаворит за МВП наградата, српскиот центар Никола Јокиќ, по поразот во првиот натпревар сега славеа на домашен терен против Портланд Треил Блејзерс (128:109).

Јокиќ мечот го заврши со 38 поени, осум скокови и пет асистенции, Мајкл Портер Џуниор имаше 18 поени, додека искусниот Пол Милсап мечот го заврши со 15 поени. Интересно, најефикасен на натпреварот беше Демијан Лилард со 42 постигнати поени и 10 асистенции.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.