Чудна одлука на судијата: Го прекина мечот затоа што сму сметала јакната на тренерот? (ВИДЕО)

Арсенал синоќа на домашен терен во ЕЛ беше поразен од Ајнтрахт Франкфурт (1-2), а овој пораз скапо го чинеше тренерот на „топчиите“ Унаи Емери кој денеска заработи отказ. Интересна ситуација се случи на овој меч, а во главна улога беше токму Емери од едната страна и судијата од другата.

Имено, судијата го прекина мечот наредувајќи му на Емери да ја соблече јакната која беше во иста боја со дресовите на гостите. На крајот Емери доби сива јакна, па мечот можеше да продолжи.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .