Чеферин откри за кој ќе навива на ЕП: Моите симпатии се кон Македонија

Претседателот на Европската фудбалска федерација (УЕФА), Александер Чеферин, за португалските медиуми откри дека на претстојното Европско првенство ќе навива за репрезентацијата на Македонија.

„Моите симпатии одат кон Македонија, која некако ми е најблиска селекција”, вели Чеферин.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .