Челси со МИЛИОНИТЕ по Лукаку: Освен пари нуделе и играч, но Интер без размислување – ОДБИЛ!

И покрај освојувањето на Серија А, миланскиот гигант Интер се соочува со огромни финансиски проблеми, а богатите европски клубови сакаат тоа да го искористат.

Сега на адресата на клубот од „Џузепе Меаца“ пристигнала сериозна понуда од Челси за фантастичниот напаѓач Ромелу Лукаку. „Сините“ понудиле 100.000.000 евра плус Маркос Алонсо, но понудата веднаш била одбиена.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .