Челси со една нога во полуфиналето: Порто рутински совладан на „Санчез Писхуан“ во Севиља! (ВИДЕО)

Англсикиот премиерлигаш Челси стигна до сигурна победа на гостувањето кај Порто во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите (0-2).

Португалците ги пречекаа „сините“ на стадионот „Санчез Писхуан“ во Севиља, кој не им донесе среќа. Челси поведе со голот на Мејсон Маунт во 32. минута, а сите дилеми ги реши Бен Чилвел во 85. минута.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.