Челси го продава Жиру

Францускиот напаѓач Оливиер Жиру најверојатно ќе го напушти Челси уште во зимскиот преоден рок. Тој не е во плановите на Франк Лампард, па затоа не е задоволен и сака да си замине.

„Сините“ за Жиру бараат пет милиони евра, а според последните информации прв фаворит за негов ангажман е Кристал Палас.

Французинот сезонава настапи само на четири натпревари во Премиерлигата на кој не успеа да се запише на листата на стрелци.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .