Чалханоглу пред потпис во Јувентус?

Италијанските медиуми пренесуваат дека актуелниот фудбалер на Милан, Хакан Чалханоглу ги прифарил условите понудени од Јувентус и од следната сезона ќе игра за клубот од Торино.

На Турчинот му истекува договорот по завршувањето на сезоната, во јуни, а се уште не го прифатил договорот понуден од „росонерите“, исто како и тимскиот колега Донарума.

Интересно, и двајцата се поврзуваат со трансфер во редовите на Јувентус.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.