Хулигански судири во Порто помеѓу навивачи на Сити и Челси! (ВИДЕО)

Во сабота на стадионот „Драгао“ во Порто ќе се одигра натпреварот на сезоната, каде што во финалето на Лигата на шампионите ќе се судрат англиските ривали Манчестер сити и Челси.

Увертира за финалето имаше доцна синоќа кога хулиганските екипи на Сити и Челси се судрија во центарот на Порто, а случајните минувачи со чудење ги гледаа судирите помеѓу двете групи…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.