Хари Кејн – прва цел на Манчестер јунајтед!

Хари Кејн ќе биде приоритет за управата на Манчестер јунајтед во летниот преоден рок, пренесуваат британските медиуми.

„Ѓаволите“ се спремни да му исплатат на Тотенхем околу 104.000.000 евра за услугите на најдобриот напаѓач во Премиер лигата.

Сепак, првиот човек на Спарси, Даниел Леви не е расположен да го продаде Кејн во клуб од Премиер лигата, а каде ќе игра Кејн следната сезона останува да видиме.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.