Хаос во Атина: Хулиганите на Олимпијакос ги нападнаа фудбалерите на ПАОК

Навивачите на Олимпијакос направија голем скандал пред дерби мечот против грчкиот шампион ПАОК (1-1). Група од 20-тина хулигани ги пречекала гостинските фудбалери пред нивната соблекувална и ги нападнала.

Најдебелиот крај го извлекле Карол Свидерски и Александрос Пачаликис кои добиле неколку удари, но за нивна голема среќа немале посериозни повреди. Свидерски дури и беше на теренот, а беше заменет во 66. минута.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .