Халеп одби да танцува со Ѓоковиќ – година дена подоцна објасни зошто! (ВИДЕО)

Моментално втората светска тенисерка Симона Халеп во 2019. Година стигна до најголемиот трофеј во кариерата кога го освои Вимлбдон, а таа година и Новак Ѓоковиќ стигна до трофејот на неофицијалното Светско првенство.

Нормално, како освојувачи двајцата беа главна атракција на традиционалната вечера. Според традицијата, шампионите во машка и женска конкуренција танцуваат на бината, меѓутоа Симона тоа го одби, а сега објасни и зошто.

„Беше стресно за мене да одам на штикли и да го носам трофејот во исто време, но исто така тоа беше и убаво. Не танцував. Бев под голем стрес и прашував што треба да правам. Ми одговорија дека на мене е да одлучам и кажав „не, ве молам““, откри Романката.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.