Халанд синоќа стана најбрзиот фудбалер во Бундеслигата!

Фантастичниот норвешки напаѓач Ерлинг Халанд синоќа сруши уште еден рекорд во Бундеслигата. Имено, 20 – годишниот фудбалер оствари брзина од 34.04 км/ч што е рекорд сезонава во Бундеслигата.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .