„Халанд може да го достигне нивото на Меси и Роналдо“

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, легендарниот Пол Сколс верува дека одличниот напаѓач на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд може да го достигне нивото на најдобриот фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

„Халанд е сензационален. Верувам дека може да го достине нивото на кое се Роналдо и Меси“, кажа Сколс.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .