Хави Мартинез најде нов клуб – ќе „лапа“ плата од 7.000.000 евра годишно!

По се изгледа нема да има ништо од емотивното враќање на Хави Мартинез во Атлетик Билбао. Искусниот шпански фудбалер ја прифатил понудата на СЦ Катар, кој му понудил огромни 7.000.000 евра годишно.

Сега веќе поранешниот играч на минхенски Баерн доби неколку богати понуди после завршувањето на договорот со баварскиот гигант, но реши да ја прифати понудата од Катар.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.