Хабиб ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

По величествената победа над Џустин Гејџи, УФЦ шампионот во лесната категорија Хабиб Нурмагомедов одлучи да ја заврши кариерата.

„И ветив на мајка ми дека после смртта на татко ми, ова ќе биде мојата последна борба“, изјави Хабиб.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .