Хабиб со фотографија докажа дека имал скршеница пред борбата! (ФОТО)

Едноставно Хабиб Нурмагомедов не може да се тргне од центарот на вниманието на светските медиуми. Неверојатниот Дагестанец по кој знае кој пат ги воодушеви сите со победата над Џастин Гејџи која му беше последна во кариерата.

Првиот човек на УФЦ, Дејна Вајт на пресот по борбата откри дека Хабиб на само две недели пред борбата имал скршеница на стопалото, а сега тоа го потврди и самиот Хабиб. Тој на Инстаграм објави фотографија која настанала две недели пред борбата…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .