Хабиб објави емотивно видео од покојниот татко… (ВИДЕО)

Неприкосновениот УФЦ првак Хабиб Нурмагомедов по мајсторската победа на Џастин Гејџи одлучи да ја заврши кариерата.

Причина за ова е тоа што не може да се бори без неговиот покоен татко покрај октагонот, а сега објави видео со него на социјалните мрежи…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .