Хабиб како КРАЛ пречекан во Дагестан! (ФОТО) (ВИДЕО)

Хабиб Нурмагомедов пристигна во родниот Дагестан. Рускиот борец беше пречекан со највисоки почести од страна на официјалните лица во Махачкала, а беше присутен и рускиот министер за спорт.

Потсетуваме, Хабиб ги воодушеви сите со новата експертска победа против Џастин Гејџи, но и ги растажи навивачите, по одлуката да ја заврши богатата кариера.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .