Фудбалерите на Тотенхем брзо го преболеа Мурињо: Со пресврт совладан Саутемптон! (ВИДЕО)

Низ турбелентен период поминуваат фудбалерите на Тотенхем. Во ист ден им се случија два шока, прво „формирањето“ на Суперлигата, и отказот кој го доби нивниот тренер Жозе Мурињо.

Сепак, Спарси успеаа да останат фокусирани, а вечерва на домашен терен го совлдаа секогаш незгодниот Саутемптон, со пресврт (2-1).

Гостите поведоа со голот на Ингс во 30. минута, додека пресвртот се случи во вториот дел преку Герет Бејл и Сон од пенал.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .