Фото со најмногу лајкови во историјата: Меси со објавата го сруши интернетот! (ФОТО)

Меси конечно стигна до трофеј во дресот на Аргентина откако во финалето на Копа Америка го совлада најголемиот ривал Бразил на „Маракана“ во Рио Де Женеиро (1-0).

Веднаш по завршувањето на финалето Меси објави фотографија на Инстаграм со трофејот од Копа Америка во соблекувалната, а таа фотографија стана најлајкуваната спортска фотографија во историјата на Инстаграм, собирајќи скоро 20.000.000 лајкови, а имаше и милиони коментари…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.