Фото со најмногу лајкови во историјата: Меси со објавата го сруши интернетот! (ФОТО)

Меси конечно стигна до трофеј во дресот на Аргентина откако во финалето на Копа Америка го совлада најголемиот ривал Бразил на „Маракана“ во Рио Де Женеиро (1-0).

Веднаш по завршувањето на финалето Меси објави фотографија на Инстаграм со трофејот од Копа Америка во соблекувалната, а таа фотографија стана најлајкуваната спортска фотографија во историјата на Инстаграм, собирајќи скоро 20.000.000 лајкови, а имаше и милиони коментари…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .