Флорентино прави нови „Галактикоси“: Ако вака изгледа новиот Реал – ќе биде НЕПОБЕДЛИВ!

Шпанските медиуми во последните неколку денови наголемо пишуваат дека култниот претседател на Реал Мадрид, Флорентино Перез повторно сака да направи ѕвезден тим, попознат на јавноста како – „Галактикоси“!

Сите многу добро се сеќаваме на легендарниот тим на Реал составен од Зидан, Бекам, Роналдо, Фиго, Роберто Карлос, Раул, Касиљас, Овен и многу други. Сега „Marca“ пренесува дека Перез повторно одлучил да направи „Галактикоси“.

Првиот човек на „кралевите“ сака да ангажира неколку засилувања, а прва цел се најдобрите млади играчи во моментов Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд. Доколку Перез навистина успее да ги донесе на „Сантијаго Бернабе“, тогаш Реал навистина би имал страшен тим кој од прилика би изгледал вака…

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .