Флик постигна договор: Новиот селектор на Германија ги одбра помошниците!

Ханси Флик до крајот на сезоната ќе биде тренер на минхенски Баерн, а од лето ќе биде нов селектор на фудбалската репрезентација на Германија, пренесува угледниот германски „Abdenzeitung“.

Минхенскиот медум тврди дека Флик постигнал договор со челниците на Фудбалската федерација на Германија и наредната недела официјално ќе биде промовиран како нов селектор.

Флик веќе ги одбра и помошниците, а ќе му помога легендарниот Мирослав Клосе и Дани Рохл.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .