Финалето од Купот на Македонија ќе се игра на арената „Тодор Проески“

На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беше донесе одлука финалето од Купот на Македонија, помеѓу Академија Пандев и Силекс да се одигра во Скопје на арената „Тодор Проески“ на 19. мај.

Финалните натпревари во младинските категории ќе се одиграат на 25. и 27. мај на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .