Феенорд го реши Утрехт и избори настап во еврокуповите! (ВИДЕО)

Фудбалерите на холандскиот гигант Феенорд, денеска на култниот „Де Кујп“ го совлада Утрехт (2-0) во финалето на плејфот за место во новиот европски куп на УЕФА, Конференциската лига која започнува следната сезона.

Избраниците на искусниот Дик Адвокат пред своите навивачи победија со головите на Синестра, кој мајсторски го совлада гостинскиот голман, и на Линсен кој ја потврди важната победа во 89. минута.

Leave a Reply

Оваа страница го користи Akismet за да се заштити спам. Дознајте како се обработуваат податоците од вашите коментари .